• Pierwsze

Pierwsze informacje dotyczące szkoły, do których udało nam się dotrzeć, pochodzą z roku szkolnego 1977/1978. Szkoła mieściła się wówczas w Dubowie w prywatnym domu państwa Wiszniewskich i liczyła 47 uczniów (ognisko przedszkolne - 11, klasa I –7 , klasa II –11, klasa III –13, klasa IV-5). Uczniowie uczyli się na trzy zmiany, najpierw klasy III i IV, następnie klasy I i II, a na koniec ognisko przedszkolne. W roku szkolnym 1978/1979 szkoła mieściła się w prywatnym domu państwa Poddewskich, uczniowie wówczas również uczęszczali do niej na zmiany – pierwsze uczyły się klasy II i III, następnie klasa I i przedszkole.  W roku szkolnym 1980/1981 szkoła liczyła 25 uczniów (klasy: I - III i ognisko przedszkolne).

W 1984 roku szkoła w Dubowie spaliła się i została przeniesiona do Poddubówka, do budynku, w którym mieścił się wówczas Gminny Ośrodek Kultury. Uczęszczały do niej dzieci w wieku 6 – 10 lat. W 1996 roku dobudowano salę rekreacyjną oraz trzy klasopracownie i podwyższono stopień organizacyjny szkoły. Powstała ośmioletnia szkoła podstawowa, do której uczęszczały dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat. Po kolejnej reorganizacji w 1999 roku w placówce szkolnej uczyły się dzieci w wieku 6 – 13 lat.

Z uwagi na stale spadającą liczbę uczniów, w roku 2016 radni gminy Suwałki podjęli decyzję o przekazaniu szkoły innemu organowi prowadzącemu jakim jest Fundacja Wsparcia i Rozwoju Małych Szkół "Edukacja Razem". Wraz z początkiem roku szkolnego 2018/2019 Szkoła Podstawowa w Poddubówku stała się ponownie szkołą ośmioletnią. Obecnie  do szkoły uczęszczają dzieci w wieku 3- 15 lat, gdyż w szkole funkcjonuje również oddział przedszkolny.