Egzamin 2023

Z  języka polskiego  uczeń uzyskał średnio 44%, co odpowiada  1 staninowi  (najniższy). Jest to wynik gorszy od średniej uzyskanej w:  gminie o 19%, w powiecie o 16%, w województwie o 19% i kraju o 22%).

Wynik z matematyki  był na poziomie 16% i odpowiada on  1 staninowi  (najniższy), jest to wynik niższy od: gminy o 36%, powiatu o 32%, województwa o 38% oraz kraju o 37%.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego  uczeń zdobył 87% - stanin 8  - bardzo wysoki. Jest to wynik wyższy niż w gminie Suwałki o 21%, wyższy niż w powiecie o 29% oraz wyższy od wyniku województwa o 22% i kraju o 21%.

Egzamin 2022

Z  języka polskiego  uczniowie uzyskali średnio 37%, co odpowiada  1 staninowi  (najniższy). Jest to wynik gorszy od średniej uzyskanej w:  gminie o 15%, w powiecie o 16%, w województwie o 20% i kraju o 23%).

Wynik z matematyki  był na poziomie 35% i odpowiada on  2 staninowi  (bardzo niski), jest to wynik niższy od: gminy o 22%, powiatu o 19%, województwa o 24% oraz kraju o 22%.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego  uczniowie zdobyli 59% - stanin 4  - niżej średni. Jest to wynik taki sam jak w gminie Suwałki oraz wyższy niż w powiecie o 2% natomiast niższy od: województwa i kraju o 8%.

Egzamin 2021

Z  języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 54%, co odpowiada 4 staninowi  (niżej średni). Jest to wynik gorszy od średniej uzyskanej w:  gminie o 9%, w powiecie o 2%, w województwie o 4% i kraju o 5%).

Wynik z matematyki był na poziomie 61,5% i odpowiada on 8-emu staninowi  (bardzo wysoki), jest to wynik wyższy od: gminy o 17%, powiatu o 20%, województwa o 14% oraz kraju o 14%.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego uczniowie zdobyli 93% - stanin 9  - najwyższy. Jest to wynik wyższy od: gminy o 24%, powiatu o 34 %, województwa o 28% oraz kraju o 27%.

Egzamin 2020

Z  języka polskiego  uczniowie uzyskali średnio 54%, co odpowiada 4 staninowi  (niżej średni). Jest to wynik gorszy od średniej uzyskanej w:  gminie o 9%, w powiecie o 2%, w województwie o 4% i kraju o 5%).

Wynik z matematyki  był na poziomie 51,5% i odpowiada on 6 staninowi  (wyżej średni), jest to wynik wyższy od: gminy o 1%, powiatu o 9%, województwa o 5% oraz kraju o 6%.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego  uczniowie zdobyli 57% - ponownie stanin 6 . Jest to wynik wyższy od: gminy o 4%, powiatu o 9%, województwa o 3% oraz kraju o 3%.

Wyniki osiągnięte na egzaminie pokrywają się z ocenami, które uczniowie otrzymywali w ciągu ostatniego i poprzednich lat szkolnych.

Egzamin 2019

języka polskiego  uczniowie uzyskali średnio 58%, co odpowiada 4 staninowi . Jest to wynik gorszy od średniej uzyskanej w:  gminie o 10%, w powiecie o 3%, w województwie o 2% i kraju o 5%).

Wynik z matematyki  był na poziomie 33% i odpowiada on 4 staninowi , jest to wynik niższy od: gminy o 10%, powiatu o 9%, województwa o 13% oraz kraju o 12%.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego  uczniowie zdobyli 47% - stanin 4 . Jest to wynik niższy od: gminy o 14%, powiatu o 1%, województwa o 11% oraz kraju o 12%.