• Dzień Ziemi

• 22.04.2022r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs  Ekologiczny dla klas IV-VIII w formie gry planszowej "Dixit". Uczniowie mieli możliwość popisania się swoją wiedzą z ochrony środowiska i ochrony przyrody.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Kacper Grzędziński kl. VIII

II miejsce - Emilia Chałko i Barbara Świerzbinowicz kl. VI

Uczniowie w nagrodę otrzymali gry planszowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Nauczyciel na medal 2021

• Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym plebiscycie "Nauczyciel na medal" zorganizowanym przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny tytuł ten i I miejsce w powiecie suwalskim zdobyła nauczycielka naszej szkoły pani Marta Wasilewska. Gratulujemy!

• Spotkanie w bibliotece

• Ostatnie zajęcia przed feriami świątecznymi spędziłyśmy inaczej niż zwykle. Wybrałyśmy się do Suwałk. Najpierw poszłyśmy do biblioteki, gdzie obejrzałyśmy "Bajkę o soli" w teatrzyku kamishibai, a  następnie naszym zadaniem było wykonanie zakładki do książki wg własnego pomysłu. Było też wspólne śpiewanie piosenek i  smaczna pizza. Po dniu pełnym wrażeń wróciłyśmy do szkoły.

• Pieczemy mazurki

• Zbliżające się święta są świetną okazją do upieczenia wielkanocnego ciasta - mazurka. W poniedziałek dziewczynki z klasy 1 pod okiem pana Karola zabrały się do pracy. Najpierw poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po umyciu rąk zaczęły ważyć, odmierzać i siekać produkty. Na koniec zagniotły ciasto, z którego upieczone zostały mini mazurki. Schłodzone ciastka dzieci pięknie udekorowały. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć w albumie fotograficznym.

• Kiermasz wielkanocny

• 8 kwietnia w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz świąteczny. Cała społeczność szkolna wykazała się ogromnym zaangażowaniem więc podczas kiermaszu nie zabrakło atrakcji i pyszności. Najważniejszy jednak był efekt tej akcji. Na rzecz Igorka wpłynie 2087,35zł. Dziękujemy!!! Zdjęcia z kiermaszu można obejrzeć w zakładce "Album fotograficzny". Zapraszamy!

• Co nowego w przedszkolu

• U maluszków nigdy nie wieje nudą. Z zapałem przeliczają zwierzątka, przygotowują się do kiermaszu, poznają tradycje i zwyczaje wielkanocne.