• Zielona Szkoła w Rajczy

• Tydzień pełen wrażeń - wyjazd na zieloną szkołę do Rajczy.

Nauka, nowe doświadczenia, zaciśnienie więzów przyjaźni - zyskaliśmy tak dużo. Na tygodniowy wyjazd w góry wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Spodziewaliśmy się wiele, ale rzeczywistolść przrerosła nasze oczekiwania - wspaniali ludzie, piękne krajobrazy, ciekawe miejsca, warsztaty, wycieczki i jedzenie - wszystko było na szóstkę z plusem. Nie było ani chwili na nudę. Odpoczęliśmy, nabraliśmy nowych sił, dowiedzieliśmy się i nauczyliśmy bardzo wiele.

Dziękujemy księdzu Jackowi (i Pani  Kasi) za to, że ponownie podjął się organizacji wycieczki i opieki nad uczniowską gromadką!

• Szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

• Z przyjemnością informujemy, że I miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy V i VII

Melania i Malwina Otłowskie

II miejsce zdobyła natomiast Klaudia Czeraszewska z VI klasy.

Zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pani Beacie dziękujemy za organizację konkursu, a rodzicom za zasponsorowanie nagród.

• Z odwiedzinami u Basi

• Dziś 08.05.2023  klasa VII wraz z wychowawczynią wybrała sie do Basi - jednej z rówieśniczek, za która wszyscy bardzo tęsknimy. Basia od marca z powodu skomplikowanej operacji kończyny dolnej przebywa w domu i objęta jest nauczaniem indywidualnym. Bardzo nam jej brakuje ponieważ jest to osoba bardzo miła, życzliwa, pomocna i dotychczas czynnie wspierająca (nawet z domu) funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Basia perfekcyjnie wywiązuje się ze wszystkich obowiązków wynikajacych z członkowstwa w SU. Pomimo przebywania w domu bardzo angażuje się we wszystkie imprezy i wydarzenia szkolne, w wolnych chwilach pomaga w przygotowaniu gazetek szkolnych i jest pełna pomysłów. Taka uczennica to SKARB!!!                Basia w swoim życiu z przyczyn zdrowotnych przeszła bardzo wiele cierpienia. Czekają Ją jeszcze dwie operacje, ale będzie juz tylko lepiej. Najgorsze jest juz to za nią!!

Basiu, cała szkoła życzy Tobie szybkiego powrotu do zdrowia!!!

• XXIX Edycja "Czwartków Lekkoatletycznych" w Suwałkach

• 27 kwietnia nasi uczniowie wybrali się na rundę wiosenną zawodów lekkoatletycznych.

Rywalizacja sportowa w ramach "Czwartków Lekkoatletycznych" została przeprowadzona na obiekie Ośrodka Sportu i rekreacji w Suwałkach ( stadion LA).

Konkurencje jakie były do wyboru to: bieg na 60, 300, 600 i 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchniecie kulą.

Ucznioowie  naszej szkoły godnie reprezentowali nasza szkołę i powrócili z zasłużonymi dyplomami:

Ania Kondratowicz - II miejsce w biegu na 600 m

Kacper Truszkowski - II miejsce w pchnięciu kulą

Dawid Omilianowicz - III miejsce w pchnięciu kulą

Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zmęczeni, ale i szczesliwi ze swoich osiągnięć.

Wielkie gratulacje !!!!

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

• 25.04.2023 r. czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę w ogólnopolskim turnieju: Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym. Uczniowie klas V - Magdalena Walenda, Melania Otłowska, Dawid Makarewicz i Dawid Bilbin rywalizowali w czterech konkurencjach: tor przeszkód, pierwsza pomoc, test wiedzy oraz miasteczko drogowe. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Pomimo, że stres był bardzo duży, poradzili sobie wyśmienicie. Do turnieju przystąpiło 7 szkół z powiatu suwalskiego, a nasza szkoła zajęła świetne III miejsce.

Ogromne podziękowania należą się p. Jerzemu Jurewiczowi za doskonałe przygotowanie uczniów.