• Zajęcia dodatkowe z panią Alicją

• W świetlicy szkolnej, w każdą środę, odbywają się zajęcia gier planszowych. Mają one wiele zalet wpływających na rozwój uczniów. Gry planszowe stymulują rozwój analizy i syntezy, przedsiębiorczości, asertywności, negocjacji, liczenia, poszukiwania właściwych rozwiązań, logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem jak również wdrażają dzieci do zdrowej rywalizacji. W trakcie zajęć wykorzystujemy gry strategiczne o różnej tematyce (np. matematyczne, przyrodnicze), zręcznościowe – zwiększają sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową, słowne – wzbogacają zasób słownictwa dzieci oraz doskonalą umiejętności komunikacyjne, logiczne oparte na konkurencji np. warcaby, gry quizowe oraz symulacyjne – połączenie zbioru reguł, roli, którą ma każdy uczestnik gry oraz symulacji; po zakończeniu analizuje się przebieg , zachowanie uczestników oraz wyciąga wnioski; gry te uczą jak nie popełniać drugi raz tego samego błędu. Na zajęciach projektujemy i tworzymy również własne gry planszowe – czynność ta rozwija kreatywność dzieci.

• Różne różności we wrześniu

• Przedszkolaki nie próżnują. Każdego dnia mają doskonałą zabawę. Poznały już trzy literki bohaterki: O, A oraz T i cyferkę 1. Literka T była najbardziej - jak dotychczas - magiczna, bo spowodowała, że najstarsi zaczęli czytać! Najbardziej rozczulające jest, gdy najmłodsi zabierają się za pisanie. Na podwórku trwa nieustająca zabawa oraz grabienie liści. Zdaje się, że to jest ulubione zajęcie przedszkolaków.

• Wyjątkowa lekcja religii

• Podczas jednej z lekcji religii dzieci zastanawiały się nad znaczeniem słowa ,,dom".Pięknie opowiadały o swoich domach i rodzicach. By zobrazować i podsumować swoje wypowiedzi zbudowały dom w przedszkolu. Jak dom to i wspólny stół, a na stole - wiadomo - nie mogło zabraknąć czegoś pysznego.

• Sprzątanie Świata

• Przedszkolaki zakończyły wrzesień akcją ,,Sprzątanie świata". Sprzątanie zostało rozpoczęte od...sali. Następnie dzieci zebrały śmieci z bliskiej okolicy szkoły. Oj, było co robić! Zakończeniem akcji było ognisko. W trakcie ogniska zostało odśpiewane gromkie ,,Sto lat!" chłopcom z grupy ,,Sówek". Wszak akcja odbyła się w dniu chłopaka 😉 Jedna z mam dostarczyła nam przepyszne słodkości. Dziękujemy!

• Kulinarny poniedziałek

• Za nami pierwszy kulinarny poniedziałek. Na stolikach królowały - przygotowane małymi rączkami - gofry. Na gofry zostały nałożone ulubione dodatki. Ileż to było pracy z mieszaniem, rozdzielaniem żółtka od białka, przesypywaniem i wlewaniem. Dzieciaki poradziły sobie doskonale. Pyszności 😋

• Dzień sportu

• W każdą środę maluchy mają okazję wykazać się sprawnością oraz poznać zasady fair play. Podczas pierwszych zajęć dzieci nauczyły się ustawiać w dwuszeregu, dowiedziały się, że rozgrzewka to bardzo ważny element zajęć oraz zaznajomiły się z ,,sówkowym" okrzykiem: "Wszystkie SÓWKI sport kochają, o swe ciało bardzo dbają". Kolejne zajęcia przybliżyły  postać znanego sportowca Adama Małysza. Dobra zabawa podczas zajęć gwarantowana!

• Wycieczka do mini zoo :)

• 14 września ,,Sówki" wybrały się na pierwszą wycieczkę do Podlaskiej Toskanii. Pogoda pięknie dopisała maluchom, więc w pełni mogły korzystać z atrakcji. Dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej egzotycznym zwierzętom. Nie małą atrakcją było też karmienie zwierząt. Jednak najwięcej emocji wzbudził plac zabaw. Wybiegane maluchy z chęcią też posiliły się pieczoną kiełbaską. To była niezwykle udana wycieczka w bardzo przyjazne dla dzieci miejsce.

• Pierwszy tydzień u Sówek

• Minął pierwszy tydzień ,,Sówek" w przedszkolu. Dzieciaki poznały siebie nawzajem oraz spenetrowały szkołę i plac zabaw. Już nic nie ma przed nimi tajemnic 😉Na początku ustaliliśmy kodeks grupy, pod którym dzieci osobiście się podpisywały 😉Dzięki ,,Niegrzeczniakom" przedszkolaki nauczyły się, że warto używać magicznych słów. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, nie mogło zabraknąć pikniku, który ostatecznie odbył się na dywanie. Maluchy dzielnie pomogły Kopciuszkowi posegregować wymieszany groch, ryż, makaron i pianki. Następnie pomalowały farbami wizerunek Kopciuszka.Tydzień dzieci zakończyły wykonaniem latawca. Uffff...chyba się mocno ,,Sówki" napracowały...