Pomocnicy Świetego Mikołaja
- Przedszkolaki pracowicie spędzają przedświąteczny czas.Bawią się w pomocników Mikołaja i przygotowują niespodzianki.Bardzo są tym zaabsorbowane. Szczególnie interesujący okazał się brokat.To takie zabawne kiedy wszystko dookoła się błyszczy po skończonej pracy.Ale pst...to tajemnica.
Wyjazd do Midicentrum klas IV-VII
W piątek 15 grudnia uczniowe klas IV-VII pojechali do Midicentrum, aby zgłębiać tajniki robotyki i programowania. Na warsztatach dzieci pracowały w dwuosobowych grupach i konstruowały swoje łaziki z wykorzystaniem zaawansowanych zestawów klocków LEGO Mindstorms EV3. Następnie każda z grup zaprogramowała swojego robota.Wszystkie grupy spisały sie znakomicie, a na koniec stoczono "walkę robotów".
Ubieramy choinkę
- Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie choinka powinna zostać ustrojona.Zabrali się za to najmłodsi uczniowie naszej szkoły.Przedszkolaki oraz klasa I i II świetnie poradziły sobie z zadaniem.Mamy najpiękniejszą choinkę, która jest przystrojona ozdobami wykonanymi przez dzieci.
Bańki
- W ramach piątkowych zajęć ,,Stoliczku nakryj się- eksperymenty" dzieciaki próbowały dowiedzieć się co z tą wodą?Czy woda zmienia kolor jak dosypiemy do niej cukru lub soli? A smak? Co odważniejsi próbowali!Czy olej utonie w wodzie? Sprawdziliśmy to wszystko dokładnie.Na koniec gratka dla maluchów- zabawy pianą :) - Świetna zabawa sensoryczna. która jest bardzo ważna w rozwoju przedszkolaków.
Wycieczka do Krakowa
Uczniowie klas V-VII wybrali się wraz z opiekunami, p. Agnieszką Walenda i p. Iwoną Kulikowską, na kilkudniową wycieczkę do Krakowa.
Prastare miasto królewskie pełne zabytków tętni życiem nawet u progu zimy. Do miasta zjechało mnóstwo turystów z różnych stron świata. I tak jak my zwiedzali to przepiękne miasto.Będąc w Krakowie w pierwszej kolejności odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego oraz Collegium Maius (najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego powstałą w 1364 roku). Następnie skierowaliśmy się na Rynek Główny, gdzie obejrzeliśmy m.in. wnętrze Bazyliki Mariackiej z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza (o 12.00 wysłuchaliśmy Hejnału Mariackiego), Sukiennice, Bramę Floriańską ze starymi murami miejskimi, a najbardziej wytrwali wieszli na ponad 70-metrową wieżę ratuszową. Następnie udaliśmy się naprzerwę obiadową.
A że atrakcji było wciąż mało uczniowie chętnie odwiedzili Labirynt Luster i Komnatę Strachu (tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć!!!! - niecodzienne wrażenia i bardzo skarajne przeżycia w tych dwóch miejscach). Gdy zapadł zmrok postanowiliśmy wrócić przez ulicę Franciszkańską na Starówkę, by podziwiać piękny świąteczny wystrój miasta. Będąc na ul. Franciszkańskiej zatrzymaliśmy się przed budynkiem z nr 3. Jest to obecnie Pałac Biskupi, w oknie którego papież Polak miał zwyczaj pojawiać się przemawiając do kochających go rodaków. Grudzień to czas miejskich targów świątecznych, wiec uczniowie mieli możliwość kupienia pamiątek i świątecznych prezentów. Późnym wieczorem udaliśmy się do Galerii Krakowskiej, gdyż nie chcieliśmy jeszcze wracać do hostelu. Stamtąd bardzo zmęczeni lecz pełni wrażeń wróciliśmy tramwajem do naszego tymczasowego "domu".
Ostatniego dnia zwiedziliśmy Wawel: Zamek Królewski (Skarbiec i Zbrojownię, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie) oraz Katedrę Wawelską z Grobowcami Królewskimi i podziemnymi grobowcami najbardziej zasłużonych w historii Polski postaciami. Wszyscy mieli jeszcze na tyle dużo siły, by wejść na Wieżę Zygmuntowską z najstarszym w Polsce Dzwonem Zygmunta by podziwiać panoramę miasta. Poraz ostatni w tym roku przeszliśmy malowniczymi uliczkami Krakowa udając się w kierunku dworca PKP.
Na tym zakończyliśmy naszą przygodę z Krakowem. Trzeba było wracać do domu i szkoły, ale obiecujemy- jeszcze tu kiedyś wrócimy!
Przedstawienie Bożonarodzeniowe
Dnia 6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedziła grupa teatralna "Arena" z Białegostoku z krótkim programem artystycznym związanym ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu: spotkały się ze świętym Mikołajem, mogły opowiedzieć o swoich wymarzonych prezentach i pomóc w ubieraniu bożonarodzeniowej choinki. Artyści mieli na celu uzmysłowić dzieciom, że to nie prezenty są najważniejsze w czasie świąt. Magia świąt polega na możliwość cieszenia się tym szczególnym czasem z najbliższymi, ale nie można zapominać o ludziach wokół nas, którym jest smutno nawet w czasie świąt. Być może jesteśmy wstanie im pomóc, dać nadzieję lub sprawić, że te święta będą magiczne również dla nich...
Mikołajki
,,Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty.
Dzyń, dzyń, dzyń przynieś nam prezenty".
Zadzwoniły dzwoneczki, zapukało do drzwi...I cóż to za gość pojawił się w szkole?
Tak, to Mikołaj.
Odwiedził uczniów klas 0-II. I nie przyszedł z pustymi rękami. Każde dziecko zostało obdarowane prezentem.
Uśmiech malował się na każdej twarzy. Dzieci nie wypuściły Mikołaja bez piosenki i tańca.
UWAGA!UWAGA!
Dzieciaki obiecały, że będą grzeczne i będą się dobrze uczyć.
Trzymamy za słowo!!!
HALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
14 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, odbyła się inauguracja XVIII edycji Halowych Zawodów Lekkoatletycznych o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.
Organizatorem zawodów są Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy “Hańcza” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W zawodach startują szkoły podstawowe i gimnazja. W ramach jednej edycji zawodów rozgrywanych jest pięć imprez, w czasie których wyłaniani są najlepsi lekkoatleci i najlepsze szkoły.
W podsumowaniu XVIII edycji najlepszym zawodnikiem był MIŁOSZ SOBOLEWSKI z naszej szkoły, który otrzymał pamiątkowy dyplom i talon do realizacji w sklepie sportowym.
Miłoszowi GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów…
Co służy naszemu zdrowiu?
- Przez cały ostatni tydzień najmłodsza grupa uczniów szukała odpowiedzina pytanie: Co służy naszemu zdrowiu?Dzieci wiedzą już, że czujemy się doskonale gdy:1. uprawiamy sport2. przebywamy na świeżym powietrzu3. odżywiamy się zdrowo4. przestrzegamy zasad higieny.Aby utrwalić nabytą wiedzę dzieci brały udział w zajęciach ruchowych, tańczyły ,,Labada", pilnie wypełniały karty pracy i korzystały ze sprzyjającej aury na placu zabaw. W piątek podczas zajęć ,,Stoliczku nakryj się" zrobiły pyszne koktajle kefirowo-owocowe w różnych wersjach smakowych, które smakowały wszystkim uczniom szkoły i nauczycielom.
Andrzejki
- 30 listopada, zgodnie z tradycją, odbyły się w szkole Andrzejki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Jasionowie. Wspólnej zabawie nie było końca. Nie mogło zabraknąć wróżb, konkursów, dyskoteki i smacznego co nieco. Największym jednak zaskoczeniem okazał się występ Zenka Martyniuka :)
Wyjazd do " Fabryki Misia" w Białymstoku
- W dniu 27.10.2017r. dzieci klasy I i II wyruszyły autobusem z misją do Białegostoku - do "Fabryki Misia", gdzie mogły szaleć bez liku: skacząc, zjeżdżając i biegając w gigantycznych salach zabaw.Jednakże nie była to zwykła wyprawa związana z obchodami dnia Pluszowego Misia (25.11.2017r). Była to zorganizowana akcja z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Poddubówku. Akcja polegająca na zbiórce zakrętek, które pomogły osiągnąć zamierzony cel, czyli - zakup pojazdu trójkołowego dla 6-cio letniego Tomka, który urodził się z niedotlenieniem mózgu i cierpi na porażenie mózgowe.Nieśmiało możemy stwierdzić, że udało nam się pogodzić przyjemne z pożytecznym:)
Nocka z Pluszowym Misiem
- W tym roku Święto Pluszowego Misia obchodzono w naszej szkole wyjątkowo, ponieważ dzieci spędziły ,,Nockę z Pluszowym Misiem". W trakcie takiego święta nie mogło zabraknąć bohatera tego wieczoru, więc dzieci wykonały podobizny misia.Następnie odbyła się misiowa dyskoteka, w której uczestniczyły również pluszaki przyniesione przez dzieci.Nie obyło się bez zabaw z chustą animacyjną.Po tylu atrakcjach małe i duże Misie dopadł głód. Dzieciaki posiliły się pizzą, przebrały się w piżamki i obejrzały ,,Misia Uszatka". Po czym przyszedł czas na sen. Dobranoc!
Stoliczku nakryj się- eksperymenty
- Podczas piątkowych zajęć ,,Stoliczku nakryj się- eksperymenty" powstał przepis na dobrą i magiczną zabawę.Lista niezbędnych produktów:1. mąka ziemniczana2. woda.Koniec. Tyle wystarczy by powstała pasjonująca mikstura.Uprzejmie prosimy nie obwiniać nas o powstały bałagan. To nie my!Dlaczego wszystko wokół jest białe?Nie wiemy! Byliśmy baaardzo zajęci ;)
Pracowity tydzień u najmłodszych
- Cóż to był za pracowity tydzień u najmłodszych. Poznały literkę bohaterkę T oraz cyferkę 5.Następnie zabrały się za ,,czytanie". Wprawdzie to pani miała czytać przedszkolakom podczas poobiedniego wypoczynku, alezuchy uznały, że panią wyręczą ;)Skoro poznały literkę i cyferkę oraz umieją czytać, poćwiczyły też pisanie.
Wyniki XVII edycji Halowych Zawodów LA
Aktywna tablica
"PROGRAM „AKTYWNA TABLICA” 2017"
W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” informujemy, iż Fundacja „Edukacja Razem” jako organ prowadzący została zakwalifikowana i otrzymała wsparcie finansowe na 2 szkoły:
Szkoła Podstawowa w Jasionowie
Szkoła Podstawowa w Poddubówku.
Uzyskane dofinansowanie w kwocie 28.000zł dotacji oraz 7.000zł wkładu własnego zostanie przeznaczone na zakup 2 interaktywnych monitorów dotykowych oraz 2 zestawów tablic interaktywnych z projektorami ultrakrótkoogniskowymi.
W ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” wsparcie finansowe otrzymało 95 organów prowadzących dla 186 szkół na ogólną kwotę 2 556 917,80 zł.
Szczegóły na stronie Podlaskiego Kuratora Oświaty:
http://www.kuratorium.bialystok.pl/ksztalcenie-i-wychowanie/edukacja-informatyczna/program-aktywna-tablica-ogloszenie-wynikow-kwalifikacji-wnioskow.html
Wieczornica 2017
10 listopada w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna upamiętniająca przypadającą w tym roku 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, ich rodzice, mieszkańcy Poddubówka i okolicznych miejscowości, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych środowisk spotkali się, by wspólnie uczcić pamięć o ludziach i wydarzeniach z przeszłości ważnych dla naszego narodu. Pani dyrektor szkoły Agnieszka Walenda powitała przybyłych gości. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Iwona Kulikowska i Aneta Birgiel, które przygotowały z młodzieżą program artystyczny i dekorację sali oraz Jerzy Jurewicz, który zapewnił oprawę muzyczną wydarzenia. Młodzież zaprezentowała uczestnikom wieczornicy akademię pt. „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą”. Czytano teksty historyczne, recytowano poezję patriotyczną, wspominano trudne momenty w dziejach naszej ojczyzny. Głównym jednak punktem programu wieczornicy był śpiew. Pieśni historyczne i patriotyczne są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha. Uczniowie występując przed zgromadzoną publicznością zaśpiewali m.in. "Pierwszą brygadę”, „ Szarą piechotę”, „Rotę”. Jako, że każdy z uczestników wieczornicy otrzymał śpiewnik, z uczniami śpiewała już cała sala. Mówiąc o roli wieczornicy warto podkreślić, że jest ona żywą lekcją historii i patriotyzmu, tradycyjnie integrującą różne środowiska i łączącą pokolenia. Jest też znakomitym punktem odniesienia i wstępem do rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat naszej historii zarówno w domu, jak i na lekcjach w szkole.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie