• Erasmus + 2021

• Fundacja "Edukacja Razem" ponownie przystąpiła do programu Erasmus +, którego hasłem przewodnim było hasło: Miliardy ludzi - jedna Ziemia.

Wybrani uczniowie naszej szkoły w dniach 26 czerwiec - 3 lipiec 2021 r. wyjechali do miejscowości Murzasichle (w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego), aby poszerzać swoje horyzonty. Na projekt pojechała nasza grupa z Polski - 20 uczniów (SP Kaletnik, SP Jasionowo oraz uczniowie z naszej szkoły) i zaprzyjaźniona grupa z Litwy, z miejscowości Jaszuny.

W planie mieliśmy wiele działań, oto kilka wybranych przykładów:

- komunikowanie się w języku angielskim,

- zapoznanie się grup,

- codzienne poranne energizery tematyczne,

- gra terenowa "Właściwa segregacja śmieci",

- praca nad prezentacją "Billions of people - one Earth".

- praca w grupach i dyskusja,

- spotkania wieczorne, integracyjne i podsumowujące działania z całego dnia oraz wieczór z kulturą litewską i wieczór z kulturą polską,

Uwieńczeniem naszych działań była prezentacja mini filmików, broszur, plakatów, wytworów naszych prac technicznych.

Oprócz zajęć projektowych zwiedzaliśmy też: dolinę Kościeliska, poszliśmy nad Morskie Oko, byliśmy na Gubałówce, na Krupówkach i w Izbie Regionalnej na gawędzie u górala.

Mieliśmy dobrą pogodę ☀️ i wesołą podróż 🚎🎸🎼

UWAGA!!!!!

Projekt ma stronę/fanpage na Facebooku - wystarczy wpisać Miliardy ludzi - jedna Ziemia. Proszę o komentowanie pod postami i pozostawienie "łapki w górę".  Dziękuję.