• Z wizytą w bibliotece

• 24 marca grupa najmłodszych uczniów wybrała się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Suwałkach.

Dzieci miały możliwość zapoznać się z każdym zakątkiem biblioteki:

1. działem zbiorów specjalnych, gdzie na półkach rozgościły się bajeczki na dvd,

2. pracownią digitalizacji, w której nagrywane są wspomnienia najstarszych mieszkańców Suwałk,

3. wypożyczalnią i czytelnią dla maluchów i trochę starszych dzieci,

4. czytelnią dla dorosłych, w której jest prawie jak w labiryncie 😉

Po zwiedzaniu zakamarków biblioteki czekały na dzieci atrakcje w Smykałce.

Uwieńczeniem miłej wizyty były harce po parku🙂

• Pierwszy dzień wiosny

• Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbył się pod hasłem zdrowych przekąsek.

Każda z grup przygotowała coś pysznego i zdrowego.

Pojawiły się więc: sałatki owocowe i warzywne, koktajle, babeczki z owocami i inne pyszności.

Działania kulinarne zakończyło wspólne ognisko, podczas którego wszyscy mogli się delektować wykonanymi przez uczniów pysznościami 🙂

Takie wydarzenie jak to jest doskonałą foirmą działania o charakterze edukacyjnym w ramach "Programu dla szkół", który propaguje zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci.

• Wiosna

• Cieplejsze i bardziej słoneczne wiosenne dni motywują przedszkolaki do działania 🙂
            Dzieciaki posadziły fasolkę by obserwować wzrost rośliny. Eksperymentalnie jedna z fasolek została pozbawiona światła, zaś druga nie jest podlewana.
            Hmmm...Czy one wyrosną?
            Sala maluchów także potrzebuje wiosennego wystroju. Dzieci ochoczo zabrały się za malowanie wiosennego drzewa.

• Kangur 2022

• Tradycyjnie, jak co roku, dnia 17 marca 2022 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, Kangur 2022. Do matematycznych zmagań przystąpiło sześciu uczniów z naszej szkoły: Bartek T., Paweł P., Emilka Ch., Dawid O., Dawid B i Zuzia Ch. Uczniowie rozwiązywali zadania przystosowane dla poszczególnych etapów edukacyjnych. Życzymy powodzenia i wysokich wyników.

• "Dzień kolorowej skarpetki"

• Z wielką przyjemnością odpowiedzieliśmy na apel SOSW nr 1 w Suwałkach na rzecz Kampanii z okazji Swiatowego Dnia Zespołu Downa "Dzień kolorowej skarpetki". Uczniowie naszej szkoły w komplecie stawili się do grupowego zdjęcia, by wyrazić Solidarność z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Wszystkim bardzo dziękujemy.

• Tłusty czwartek

• Tłusty czwartek zobowiązuje!
            Maluchy własnoręcznie przygotowały mini pączki.
            Najtrudniejsze okazało się nadziewane ich dżemem. Maluchy nie poddały się i po upieczeniu pączków mogły delektować się ich smakiem 🙂