• WOLONTARIAT w naszej szkole!!!

• Szkola Podstawowa w Poddubówku jest pełna ludzi dobrego serca, pragnących nieść bezinteresowną pomoc potrzebujacym ludziom czy zwierzętom.

Podejmowanie działań wolontariackich ma niebagatelne znaczenie w procesie edukacji i formowania osobowości jednostek, szczególnie zaś osób młodych. Nie tylko odpowiada ono na potrzeby samorealizacji, integracji lub przynależności do danej grupy społecznej, lecz takze formuje hierarchię wartości, na której szczycie znajduje się odpowiedzialność za los drugiego człowieka.

Od września w naszej szkole miało miejsce już kilka takich akcji pomocnych zakończonych sukcesem, między innymi: "Paczka dla Bezdomnego",  "I Ty zostań Świętym Mikołajem". W styczniu uczniowie klasy 8 chcą przeprowadzić akcję ,,Uratujmy kotki i pieski".

Społeczność SP w Poddubówku brała również udział w akcji ekologicznej pt. "Zbieramy elektrośmieci" natomiast zbieranie zakrętek na cele charytatywne "ma we krwi".

Z całego serca dziękujemy wszystkim wspaniałym darczyńcom!!!

• Dziś (05.12.2022) odwiedził nas niespodziewany gość - Święty Mikołaj!!!!!!

Dzieci dostały podarunki od Świętego w postaci słodkości, drobiazgów oraz biletów do Kinder Planety!!!

Uczniowie kl. 4 - 7 natomiast wybrali się tego dnia do kina.

• Szkolny konkurs plastyczny

•  Rozstrzygnięcie konkursu plastyczny pt.,, Zostań ilustratorem" miało miejsce 2 grudnia 2022 r. Uczniowie mieli za zadanie namalować/narysować okładkę ulubionej książki albo bajki/filmu.

W konkursie były brane pod uwagę trzy kategorie wiekowe. A oto zwycięzcy:

klasy I-III

• I miejsce - Ksawery Strękowski
            • II miejsce - Anna Kondratowicz
            • III miejsce - Małgorzata Kondratowicz

klasy IV - V

• I miejsce - Lena Bielecka
            • II miejsce - Lidia Bielecka
            • III miejsce Klaudia Wnukowska

Wyróżnienia za udział w konkursie dostały Oliwia Krzywicka, Malwina Otłowska oraz Magdalena Walenda.

klasy VI - VIII

• I miejsce - Melania Otłowska
            • II miejsce - Weronika Walenda

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

• Andrzejki 2022

• 25 listopada w naszej szkole odbył sie wielki bal Andrzejkowy, w którym wzięło udział bardzo duże grono uczniów. Chętnych do zabawy nie brakowało. Zabawę rozpoczeli najmłodsi uczestnicy - nasze słodkie przedszkolaki, po godzinie 11.00 dołaczyła do nich "podstawówka" z kl. I-III. Uczniowie z klas IV-VII rozpoczęli imprezować po godz. 15.00. Rozmaite wróżby, konkursy i inne atrakcje sprawiły, że czas płyną w zawrotnym tempie, a przygotowane smakołyki i pyszne przekąski dodawały energii do ciągłej zabawy. Radość i zadowolenie dzieci i młodzieży możemy ocenić po dołączonych poniżej fotografiach.