• Skrzynka kamishibai

• Dzięki Pani Kasi dzieciaki mogły wysłuchać świątecznej opowieści z magicznej skrzynki kamishibai. By otworzyć te skrzynkę należy użyć magicznego zaklęcia. Przedszkolaki wymyśliły zaklęcie, które brzmiało:

Czary mary MOTOR, sezamie otwórz się!

Zadziałało!

• Zajęcia w przedszkolu

• Maluchy w grudniu nie zwalniają tempa:

pierniczkują, przygotowują dekoracje do sali i mini stroiki do domu, wysyłają listy (bynajmniej nie do Mikołaja 😉), wykonują zadania z mikołajowego kalendarza, ważą powtarzają cyferki grając w klasy, uczą się liter i bardzo dobrze się bawią🙂

• Akcja charytatywna Dr Clown

• Już po raz trzeci nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w akcji ,,Mikołajkowa zbiórka Fundacji Dr Clown."

Dziękujemy uczniom i Rodzicom za zaangażowanie🙂

• Rozstrzygnięcie konkursu muzycznego "Zaśpiewajmy Maleńkiemu...'

• W zeszły piątek z ogromną przyjemnością zostały wręczone nagrody za udział w świątecznym konkursie muzycznym,, Zaśpiewajmy Maleńkiemu. "

Ranking zwycięzców :

I miejsce w kategorii 0-PP uzyskał Robert Chmielewski.

W kategorii klas I-III

I miejsce wyśpiewała  Zuzanna Chmielewska,

II miejsce zajęła Nikola Harasz,

III miejsce powędrowało do Leny i Lidki Bieleckich,

na wyróżnienie zasłużyła Jola Bilbin.

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce ex aequo zajęli Karol Chmielewski i Dawid Bilbin.

Gratulujemy zwycięzcom!

• Akcja "Paczuszka dla Maluszka"

• Szkoła Podstawowa w Poddubówku wzięła udział w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych           „Paczuszka dla Maluszka”. Uczniowie naszej szkoły licznie włączyli się w przygotowanie paczek z artykułami higienicznymi. Paczuszki powędrują do Domu Samotnej Matki w Ełku.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc😊

• Zdalne nauczanie

• Od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie m.in. szkół podstawowych. Ograniczenie funkcjonowania nie dotyczy oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W przypadku gdy zajęcia nie będą mogły być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość dyrektor ustali inny sposób realizowania tych zajęć.

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą realizowane w bezpośrednim kontakcie ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia na terenie szkoły.

Od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. dyrektor szkoły podstawowej na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie, ma obowiązek zorganizować dla nich opiekę w szkole.

W czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w klasie VIII szkoły podstawowej dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty.

• Mikołajkowy wyjazd przedszkolaków

• 1 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej oraz gościnnie starsi koledzy wyruszyli w dość długą podróż do Świętego Mikołaja 🙂

W drodze do komnaty Mikołaja dzieciom towarzyszyła Elfka Cyganka.

Nim jednak doszło do spotkania z Mikołajem dzieci musiały wskoczyć do komina, pokonać labirynt, złamać hasło do poczty Mikołaja oraz rozwieźć prezenty. Po drodze wstąpiły do elfiego teatru i wykonały pracę plastyczną. W komnacie Mikołaja okazało się, że ten uciął sobie drzemkę 😉, co rozbawiło maluchy.

Spotkanie rozpoczęło się od sprawdzenia poziomu grzeczności dzieci w grzecznościomierzu. Nie obyło się bez przykręcania śruby 😉

Pełne wrażeń dzieciaki spożyły posiłek w towarzystwie Elfa Majstra i ruszyły w drogę powrotną do przedszkola.