• Wycieczka do Parku Linowego w Udziejku

• Dnia 23 maja uczniowie klas 1-8 wybrali się na wycieczkę do Parku Linowego w Udziejku. Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Parku, a następnie przeszły szkolenie pod czujnym okiem instruktora. Pozytywne przejście odcinka treningowego pozwoliło uczniom zmierzyć się z dostępnymi trasami. Pokonując je, starsi i młodsi wykazali się ogromną odwagą, wytrwałością oraz dobrą kondycją fizyczną. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu w ten ciepły, słoneczny dzień.

• Mityng Lekkoatletyczny Podlaskie Athletics Team

• Mityng Lekkoatletyczny Podlaskie Athletics Team odbył się w niedzielę (15.05) w Suwałkach. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś rywalizowało ze sobą ponad stu sportowców z całego kraju. Nie zabrakło uznanych polskich lekkoatletów, którzy występowali z orzełkiem na piersi na największych imprezach rangi międzynarodowej. Nie zabrakło między innymi młociarza Wojciecha Nowickiego – złotego medalistę minionych Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020, a także Marleny Goli, Damiana Czykiera, Pawła Fajdka oraz wielu innych utalentowanych zawodników, którzy z dumą reprezentują Polskę na arenie sportowej.Zawodnicy startowali w trzynastu konkurencjach lekkoatletycznych. Były to także m.in. biegi dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Naszą szkołę reprezentował Kacper Truszkowski w biegu na 100m. Miejsca na podium nie było, ale na pamiątkę zostały zdjęcia i uściski dłoni z najlepszymi lekkoatletami areny międzynarodowej. Oby więcej takich imprez w naszym regionie z udziałem naszych uczniów.

• ATHLETICS CAMP SUWAŁKI 2022

• W sobotę 14 maja rozegrano kolejny Czwartek Lekkoatletyczny. Jednak przed tym młodych sportowców czekał trening z mistrzami. Najmłodsi, którzy zjawili się dziś na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś mogli liczyć na świetną zabawę i solidną dawkę  endorfin.  Athletics Camp 2022, zorganizowany w naszym mieście      z udziałem polskich gwiazd lekkiej atletyki  to świetny sposób na promocję sportu w naszym regionie. Dzieci miały możliwość uzyskać rady metodyczne od mistrzów. Wspólny trening był bardzo atrakcyjny. Medale, dyplomy, wspólne zdjęcia i autografy z naszymi olimpijczykami były największą nagrodą za ciężką pracę sportową. Nasi uczniowie wrócili bardzo szczęśliwi i zadowoleni.

• Maj w przedszkolu

• Maj to bardzo przyjemny miesiąc w grupie przedszkolaków. Dzieci na warsztatach z makramy wykonały pewną pracę, której efekty mamy przedszkolaków będą mogły podziwiać w swe święto 😉 W sali przedszkolnej pojawił się namiot ⛺ oraz rozpoczęty został sezon na pikniki, które dzieciaki uwielbiają 😊

W warsztatach z makramy wzięli udział także uczniowie klas 1-3.

• Polska i Unia Europejska

• W ostatnim czasie najmłodsi  poznali legendy o powstaniu Polski oraz stolicy naszego kraju i zaznajomili się z symbolami narodowymi. Zwieńczeniem zajęć był deser w barwach narodowych. Następnie wyruszyli zwiedzić Unię Europejską i poznać zwyczaje naszych bliższych i dalszych sąsiadów.

• Ogólnopolski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

• Kolejny raz etap powiatowy Turnieju odbył się w środę 27 kwietnia  na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach. Turniej otworzył Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski, życząc wszystkim uczestnikom zdrowej rywalizacji oraz mnóstwa pozytywnych emocji.
            Do rywalizacji przystąpiło łącznie dwanaście drużyn. Sędzią głównym etapu powiatowego był podkomisarz Ireneusz Sudnik – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach.
            Uczestnicy rozwiązywali dwa testy z zakresu przepisów ruchu drogowego, wykonywali zadania praktyczne (jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz jazda po miasteczku ruchu drogowego), jak również musieli zmierzyć się z zadaniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
            Drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce.
            Gratulujemy uczniom zajęcia wysokiego miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

• Zajęcia ekologiczne oraz czytelnicze

• Maluszki poszerzają swoją wiedzę. Podczas zajęć o tematyce ekologicznej dowiedziały się jak dbać o naszą planetę, zaznajomiły się z ekologicznymi znaczkami na produktach spożywczych oraz wykonały drzewo ekologicznych marzeń. Podczas zajęć czytelniczych zaznajomiły się z klasyką literatury dziecięcej, dowiedziały się jak powstaje książka oraz, że istnieje alternatywa książki- czytnik i własnoręcznie podpisały kodeks młodego czytelnika.

• Wielkanoc u przedszkolaków

• Przed w Wielkanocą przedszkolaki miały dużo pracy. Między innymi eksperymentowały z jajkiem, wykonały zajączki wielkanocne i wzięły udział w biegu zręcznościowym z jajkiem 🐰🐣