• Bal jesieni

• W piątek 29 października w naszej szkole odbył się Bal jesieni. Na dzieci czekało dużo różnych atrakcji, które przygotowała dla nich Pani Jesień m.in.: rozwiązywanie jesiennych zagadek, „Czarodziejski worek”, taniec z Panią Jesienią oraz wiele innych konkursów i zabaw, a także słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie bawili się w rytmie znanych i lubianych piosenek, a pamiątką z tego balu są zdjęcia i miłe wspomnienia.

• Ślubowanie

• 14 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy 1 i sześciolatków. Dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Ale zanim to nastąpiło musiały one wykazać się wiedzą o Polsce, znajomością zasad bezpieczeństwa oraz zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i sportowe. Na koniec czekało ich najtrudniejsze zadanie - musiały wypić sok z cytryny i uśmiechać się przez 10 sekund, żeby udowodnić, że są w stanie przetrwać każdą trudną chwilę. Po tym "sprawdzianie" w obecności pani dyrektor dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów szkoły. Po ślubowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki przygotowane przez rodziców oraz czekał na nie słodki poczęstunek. Gratulujemy!

• Wycieczka do Warszawy

• W dniu 21 września uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany przez biuro podróży "Jaćwing", które zadbało o to, abyśmy zwiedzili jak najwięcej i miło spędzili czas. Wyruszyliśmy z Poddubówka o godz. 5.00 na miejscu byliśmy o godz. 9.00 i od razu rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy od Stadionu Narodowego. Kolejnym miejscem były Łazienki Królewskie, Pomnik Chopina i Starówka. Po wyczerpującym dniu zjedliśmy przepyszny obiad i udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Pełni wrażeń i pamiątek wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów.

• Sprzątanie świata

• Najmłodsi uczniowie szkoły dzielnie brali udział w akcji ,,Sprzątanie świata".

Pięknie oczyścili ze śmieci teren w okolicy szkoły, a następnie wykonali instrumenty

muzyczne z butelek plastikowych. Akcja została zakończona ogniskiem.

• Zajęcia kulinarne

• W tym tygodniu odbyły się w przedszkolu pierwsze zajęcia kulinarne ,,Maluchy w kuchni".

Dzieciaki ukręciły koktajl z owocami na pożegnanie lata.

• Mistrzowie planszówek

• Przedszkolaki raz w tygodniu mają specjalną godzinę by zamienić się w mistrzów planszówek.

Starają się jak mogą by pojąć planszówkowy savoir vivre oraz poznać zasady gier.

• Pożegnanie lata w OP

• Dzień dobry,

W minionym tygodniu maluchy żegnały lato.

Musiały wytężyć mięśnie by wydobyć zagadki ukryte

w jajkach po kinderkach, a następnie ruszyć głowa mi, aby znaleźć odpowiedź.

Gdy praca umysłowa znużyła dzieciaki bawiły się w zabawę ,,Stary niedźwiedź mocno śpi."

Przedszkolaki wykonały też eksperyment z wełnianym swetrem i bursztynem.

Okazało się, że potarty bursztyn o wełnę przyciąga papier.

Maluchy ratowały również skarby ziemi rozrzucone po całym kosmosie.

Szczęśliwie sprowadziły je na ziemię przy pomocy słomek.

Lekcja religii również okazała się fascynująca, a to za sprawą...gitary.

Bohaterką tego tygodnia była literka ,,T".