• Wycieczka do Kinder Planety!!!

• Dziś (11.01.2023) nadszedł czas zrealizowania przez przedszkolaków prezentów od Świętego Mikołaja!!!

Jednym z nich-otrzymanym w szkole był wspólny wjazd do największej sali zabaw w Suwałkach.

Dzieciaczki były przeeeeeszczęśliwe!!!

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY ŚWIĘTY MIKOŁAJU !!!!!!!!!!!!!

• Co u Sówek???

• Styczeń przedszkolaki rozpoczęły z przytupem od magicznego eksperymentu. Nie zabrakło dnia sportu, nowej cyferki bohaterki i pikniku przy choince.

• Grudzień w przedszkolu!!!

• Grudzień obfitował w świąteczne przygotowania 🙂Maluchy rozpoczęły miesiąc porządkami. Główną atrakcją była, rzecz jasna, wizyta Świętego Mikołaja 🎅Nie zabrakło zajęć kulinarnych oraz zadań do wykonania z kalendarza adwentowego. Tutaj Święty Mikołaj troszkę z Sówek żartował, bo musiały szukać produktów do zajęć kulinarnych po caaaaałej szkole. Było też pierniczkowanie 🙂Wśród obfitości wydarzeń znalazł się czas na dokarmianie ptaków,  poznawanie literek i świetną zabawę.

• Szkolny konkurs muzyczny

• Dnia 16.12.2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs muzyczny pt.

,,Niech brzmią głosy pod niebiosy, niech muzyka płynie..."

Uczestnicy konkursu podzieleni na trzy kategorie wiekowe wykonali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę przed komisją, która dokonała oceny poszczególnych występów zwracając szczególną uwagę na dobór repertuaru, wartości artystyczne utworu, umuzykalnienie, dykcję, pomysłową prezentację muzyczną (strój, estetykę, akcesoria - np. świąteczny akcent w stroju).

Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy perfekcyjnie byli przygotowani, więc wybór był bardzo trudny. Jednakże po burzliwych naradach komisja wyłoniła zwycięzców:

W oddziale przedszkolnym:

Alan oraz Nikola Wnukowscy - I miejsce

Wyróżnienie otrzymał Rafał Jurewicz

W klasach I - III:

Jolanta Bilbin- I miejsce

Nikola Harasz - II miejsce

Antonina Galińska- III miejsce

W klasach IV-VIII

Melania Otłowska - I miejsce

Emilia Chałko i Malwina Otłowska - II miejsce

Lidia Bielecka - III miejsce

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz mile spędzony czas podczas występów!!!

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

• "Wigilia" w naszej szkole.

• 22.XII.2022 r. o godzinie 16:00 odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe.

Dla wielu z nas wigilia to najpiękniejszy i najradośniejszy dzień w roku. Dekoracje na korytarzach oraz w klasach, migocące lampki choinkowe, pięknie przystrojone choinki oraz dźwięk kolęd wprowadził nas w tenże radosny nastrój.

Oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli w tej pięknej uroczystości wzieli również udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Suwałki - Zbigniew Mackiewicz, Przewodniczący Rady Gminy - Marek Jeromin oraz przedstawiciel organu prowadzącego szkołę - Robert Sidorek. Nie mogło z nami być tego dnia ks. proboszcza - Tadeusza Rynkiewicza, który zaszczycił nas swoją obecnością dzień wcześniej.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem kilku kolęd z akompaniamentem gitarowym pod "przywództwem" ks. Jacka Chałko. Później nastał czas składania życzeń przez zaproszonych gości i panią dyrektor. Następnie wszyscy mieliśmy możliwość podzielenia się opłatkiem. Druga część spotkania minęła w równie miłej i wyjątkowej atmosferze, gdyż uczestnicy spotkania udali się na dalsze świętowanie podczas wspólnie przygotownej kolacji.

Wszystkim przybyłym gościom i organizatorom serdecznie dziękujemy za spólnie spędzony ten wyjątkowy czas.